شیپور ایران روزنامه خبر ورزشی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

شیپور: ایران روزنامه خبر ورزشی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کار نمایشی نمی‎کنم/ بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم ، یارانه متساوی را قطع می‎کنم، هاشمی‌طبا

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هم سفرهای استانی دولت احمدی‎نژاد را نقد کرد و هم چند شغله بودن بعضی وزرا را.

کار نمایشی نمی‎کنم/ بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم ، یارانه متساوی را قطع می‎کنم، هاشمی‌طبا

هاشمی طبا: کار نمایشی نمی‎کنم/یارانه متساوی را قطع می‎کنم/بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم

عبارات مهم : ایران

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هم سفرهای استانی دولت احمدی‎نژاد را نقد کرد و هم چند شغله بودن بعضی وزرا را.

به گزارش خبرآنلاین، مصطفی هاشمی‎طبا در گفت و گوی خاص خبری، با تبریک اعیاد شعبانه و تسلیت اتفاق معدن آزادشهر، گفت: شرایط معادن ذغال سنگ کشور بسیار بسیار بد هست. معادن کرمان را دیدهام. کار در معدن، انسان را دچار فوت تدریجی می کند. شایسته است که این معادن تعطیل شود تا کارگرها به فوت تدریجی دچار نشوند.

کار نمایشی نمی‎کنم/ بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم ، یارانه متساوی را قطع می‎کنم، هاشمی‌طبا

وی در پاسخ به سوالی که به هزینه تبلیغات وی اشاره داشت: این هزینه زیاد است ولی صداوسیما باید اعلام کند. چون هزینه تبلیغات مرا صداوسیما پرداخت کرده است.

این نامزد ریاست جمهوری که بعضی کارها را نمایشی می خواند گفت: اینکه کسی به روستاها برود و از مردم نامه بگیرد و از ماشین روباز مردم را تماشا کند که دیدار صورت به صورت نیست! امروز ار اینترنت می توان ارتباط مستقیم و دو طرفه ای با مردم داشت. مهمترین کار مدیر جمهور صدور دستورالعمل‎هاست و پیگیری و بررسی اجرای آن. من از چنین کارهای نمایشی اجتناب میکنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هم سفرهای استانی دولت احمدی‎نژاد را نقد کرد و هم چند شغله بودن بعضی وزرا را.

او راجع به بیمه‎های درمانی هم اظهار داشت: مادامیکه تولید ناخالص داخلی ما بزرگ نشود، نمی توانیم دولت ها را بزرگ کرده و بیمه ها را بزرگتر کنیم. زیاد کردن رفاه مردم به وسیله دولت امکان پذیر نیست. بیمه ها مسئولیت‎هایی دارند که باید مکانیزم‎هایی جهت اجرای آن بیابند. همه انتظارات از دولت ها و بیمه‎ها، عملیاتی نیست.

هاشمی‎طبا در پاسخ به سوالی که به سند بالادستی نظام آموزشی کشور اشاره داشت، گفت: در این سیستم ما با دو بخش آموزش و پرورش روبرو هستیم. بخش آموزش مسیرش را طی می کند ولی بخش پرورش مغفول مانده هست. مربیان پرورشی هم شده است اند مربیان مناسک مذهبی! سند 2030 یونسکو هم است که به مهارت های زندگی تاکید دارد و سند خوبی هست. مهمترین بندهای تربیتی این سند باید مورد تاکید قرار بگیرد.

وی پاکدستی را اولویت اول دولتش خواند و گفت: هیچ کس در هیچ کجای دنیا نمی گوید که من افراد غیرپاکدست را می گمارم! ولی من اعتقاد دارم که هنگامی که کسی وزیر شد باید فقط به وزارت بپردازد. اگر وزیری جراح خوب هم است دیگر نباید به جراحی بپردازد و فقط به کار سنگین وزارت بپردازد. بنابراین ضمن پاکدستی، حتما باید اعضای کابینه به کار خاص دولت بپردازند.

کار نمایشی نمی‎کنم/ بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم ، یارانه متساوی را قطع می‎کنم، هاشمی‌طبا

مصطفی هاشمی طبا با بیان اینکه من نخستین اولویتم را حفظ کشور عزیزمان ایران و اصلاح کشاورزی کشور عزیزمان ایران اعلام کرده ام، گفت: ولی موازی با این کارها باید به محرومان پیگیری شود. ما به جای اینکه عدالت برقرار کنیم تساوی ایجاد کرده ایم. علمای ما هر لحظه اعلام می کردند که تساوی یک امر کمونیستی است و اسلام عدالت را می طلبد. مثال این عنوان یارانه ها است که به همه مردم یارانه یکسان داده ایم و محرومان را درگوشه گذاشته ایم؛ در حالیکه باید به محرومان به صورت خاص پیگیری شود.

او ادامه داد: این سیاه نمایی است که بگوییم 25 میلیون نفر در کشور عزیزمان ایران محروم هستند. همه ما می دانیم که درآمدهای دولت باید به تصویب مجلس برسد و نمی توانند هزنیه‎ای کند که در قانون بودجه نیامده است و باید در چارچوب مشخصی حرکت کند. ولی من در صورت گزینش شدن به عنوان رییس جمهور یارانه متساوی را قطع کرده و در اختیار بهزیستی و کمیته امداد قرار می دهم. ایجاد شغل، ساخت یک منزل، پیگیری به معلولان و… عدالت است نه تساوی یارانه ها بین همه مردم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هم سفرهای استانی دولت احمدی‎نژاد را نقد کرد و هم چند شغله بودن بعضی وزرا را.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک هست، گفت: حاضرم دارایی ام را اعلام کنم و این یک امر قانونی هست. هر لحظه دست قوه قضاییه جهت برخود با فسادها باز هست. قضات هم باید عادل و مستقل باشند. من اگر از فسادی مطلع بشوم آن اشخاص را از سمتشان کنار می گذارم؛ بدون اینکه علتش را اعلام کنم چون اعلام کردن جرم دست قوه قضاییه هست.

هاشمی طبا ادامه داد: من اعتقاد دارم اصولا باید به منتقدین پول هم بدهیم. امام علی فرموده اند که آن کسی که تو را نقد کند؛ دوستت هست. اگر نشریه ای نقد می کند ما را به اطلاع مورد نیاز می رساند. چون اطلاعاتی که معمولا به مسوولان می رسد فیلتر شده است از سوی مسوولان مربوطه هست. ولی مطبوعات باید از تهمت زدن اجتناب کنند.

کار نمایشی نمی‎کنم/ بامصرف کالای خارجی ادعای انقلابی گری نکنیم ، یارانه متساوی را قطع می‎کنم، هاشمی‌طبا

او در پاسخ به سوالی راجع به جنگ نرم، هم گفت: مهم این است که بتوانیم با این نوع جنگ مقابله کنیم. بحث اسلام هراسی و کشور عزیزمان ایران هراسی و سیاه نمایی علیه ما، یک واقعیت هست. ولی ما گاهی علیه خودمان جنگ نرم راه می اندازیم! این جمهوری اسلامی طی سالهای بعد از انقلاب خدمات زیادی داشته ولی متاسفانه بعضی کاندیداها طوری واکنش‌ها می کنند که گویی تمامی مسئولان نظام، ناسالم بوده اند و کاری نکرده اند. اداره امنیتی و خدماتی کشور کار کمی است؟ مردم از این خدمات استتفاده نمی‎کنند؟ اگر به مردم بگوییم هیچ خدمتی جهت شما نمی شود، ظلم هست. درست است که معیشت مردم ما مثل اروپا نیست ولی باید درآمدهای سرانه را هم با هم مقایسه کرد. باید به مردم، مدیران و مسئولین بگوییم که به قول شهید رجایی نگوییم که انقلاب جهت ما چه کرد؟ بگوییم ما جهت انقلاب چه کردیم؟

وی افزود: امروز شرایط زیستی کشور عزیزمان ایران تخریب شده است هست. همه مردم باید آگاهانه بدانند که باید کشور عزیزمان ایران را حفظ کنند. مسئولین باید به مردم بگویند که اگر نیازی هم دارند، نباید در ازایش به تخریب کشور بپردازند. باید با مردم جدی صحبت کنیم نه اینکه بگوییم مردم ما قربون شما هم می رویم، هر کاری دلتان خواست بکنید! باید به مردم بگوییم که در قبال حفظ کشور مسئول هستید.

هاشمی طبا در پاسخ به اینکه چقدر خودتان را انقلابی می دانید؟، گفت: ما در انقلاب نقش داشته ایم. ولی انقلابی بودن به عمل است و به صحبت نیست! انقلابی بودن به داد و فریاد و یقه بسته نیست. انقلابی باید حق الناس را رعایت کند و دروغ نگوید. باید صداقت داشته باشیم و اگر می خواهیم موضوعی را مطرح کنیم، محاسن و معایبش را با هم بگوییم. کارهای خوب و اشتباه شهردار و مدیر جمهور را با هم بگوییم. نه اینکه کارهای بدش را بزرگنمایی کنیم. باید کاری کنیم که همه مردم احساس انقلابی بودن بکنند.

وی با اشاره به نام نظام جمهوری اسلامی و خیابان جمهوری اسلامی در تهران، اظهار داشت: جهت مومنین راهی باقی نگذاشته ایم که کافران در آن بیایند. ولی در خیابان جمهوری اسلامی حتی یک تابلو محصولات داخلی نیست! این زیبنده یک نظام انقلابی و خیابان جمهوری اسلامی است؟ نمی گویم بروند تابلوها را انقلابی کنند و پایین بیاورند! در دل مردم ما حسرت کالای خارجی هست، باید در دل مردم حسرت کالای ایرانی را ایجاد کنیم. خودمان کالای خارجی استفاده نکنیم و بعد ادعای انقلابی گری کنیم!

هاشمی طبا در پاسخ به سوالی راجع به موضعش در برابر برجام، گفت: اینکه بگوییم حالا که توافق شد دیگر راحت شدیم، درست نیست. آمریکا معاویه وقت هست. مگر امام حسن نمی دانست که معاویه بدعهد است؟ دکتر ظریف هنگامی که برجام را امضا می کردند آگاه بودند که آمریکا چنین ماهیتی دارد ولی این علت نمی شود که بگوییم این معاهده لغو شود. ما با یک تاکتیک بسیار خوب در برجام پیش رفتیم که همین تاکتیک مورد اعتراض دشمن های هم قرار گرفت. درست است که با برجام گشایش هایی انجام شده است است ولی ماهیت آمریکا بدعهدی است.

او ادامه داد: در دنیا اینگونه نیست که ما از همفکری و از بازی برد- برد اجتناب کنیم. مقاومت هر لحظه است و در وقت های متفاوت باید عاقلانه تاکتیک های خودمان را جلو ببریم.

هاشمی طبا گفت: ما باید خویشتن داری کنیم، استقامت معنی اش دشنام دادن نیست. ما باید با حفظ اصول اسلامی استقامت کنیم. اگر آمریکا ما را ترساندن می کند باید در داخل کشور مقاومت کنیم. اگر آلمان و کره ما را تحریم کرده ما نباید ماشین یک میلیاردی به کشور وارد کنیم و پول کشور را از بین ببریم.

او ادامه داد: ما مثل کبک سرمان را زیر برف کردیم و گفتیم کو تحریم کو تحریم؟ این استقامت نیست. استقامت یعنی اینکه جدی باشیم و حقایق را به مردم بگوییم. نگوییم مردم خودشان گزینش کردند ما باید بدانیم که مقررات در کشور حاکم هست. خوشبختانه با تلاشی که دکتر روحانی و ظریف با هدایت رهبر انقلاب انجام دادند عنوان برجام با شکل نسبتا متناسبی پیش رفت و باید این معاهده را به سرمنزل مقصود برسانیم.

هاشمی طبا ادامه داد: من در صورت ریاست جمهوری قوانین موجود را رعایت می کنم و آن چیزی که مورد نیاز است را به صورت لایحه به مجلس می دهم و آن را اجرا می کنم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری راجع به اختالافات احتمالی میان قوا، گفت: به گفته پیامبر، اختلاف و تضاد افکار، یک رحمت هست. خوشبختانه ما فصل الخطاب داریم. چه مجمع تشخیص مصلحت باشد یا مقام معظم رهبری. اگر قانون را رعایت نکنیم، قانون جنگل حکمفرما می شود و نمی توانیم کاری از پیش ببریم. نباید خودکامگی داشته باشیم. روزی در دولت آقای خاتمی، وزرا از قانون محاسبات ایراد می گرفتند. من گفتم من با این قانون مشکلی ندارم، شما کدامتان این قانون را خوب خوانده اید؟ این قانون سخت گیرانه است ولی راه حل‎های خوبی هم دارد. من همواره از این قانون تبعیت کرده ام و اگر جایی سوالی هم بوده بنده به دیوان محاسبات جواب داده ام.

وی در پاسخ به سوالی که به حفظ آرمانهای شهدا اشاره داشت؛ افزود: به نوبه خودم به این آرمانها متعهدم. همچنین تعهد می دهم که همه راست ها را به مردم بگویم و مردم را هشیار و آگاه کنم. اگر امروز کشاورز ما به علت نیازهایش به تخریب دست می زند یا فاضلاب کارخانه ای به آب ها می ریزد یا به علت نیاز درختانی را می برند؛ نوعی تخریب کشور است و نادیده گرفتن خون شهدا. همه ما مسئول حفظ خون شهدا در حفظ این کشور هستم. باید میراث خوبی جهت آینده بگذاریم. میراث نادرشاه وحدت کشور عزیزمان ایران بود و میراث شاه سلطان حسین، تجزیه کشور عزیزمان ایران بود. باید میراث نیکویی جهت آیندگان بگذاریم.

هاشمی طبا در آخر با بیان اینکه کشور بدون مردم وجود نخواهد داشت؛ افزود: شعار چو کشور عزیزمان ایران نباشد تن من مباد، یک شعار ناسیونالیستی نیست. من در درجه اول به احیا و آبادانی سرزمینمان احترام و اولویت می‎دهم. وگرنه سیل مهاجرین روستایی از سراسر کشور به شهرها می آیند و در آینده نزدیک میلیونها حاشیه نشین خواهیم داشت. پرهیز از این عنوان در گرو تدبیر دولت آینده است.

وی افزود: امیدوارم مناظره ها شکل اسلامی به خود بگیرد. شاید من کوچکترین آنها از نظر عقل و شعور باشم. امیدوارم دیگران در این مباحث، عالی ترین حرف ها را گزینش کنند و در نهایت به امر واحدی در این انتخابات برسند. امیدوارم مردم ما تلاش کنند که در آینده کشور را به سرمنزل مقصود برسانند.

واژه های کلیدی: ایران | قانون | اسلامی | ایرانی | قانونی | انقلابی | ریاست جمهوری | نامزد ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs