شیپور ایران روزنامه خبر ورزشی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

شیپور: ایران روزنامه خبر ورزشی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز بازار خودرو افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه‌ها ، سیاه‌بازی خودروسازان در بازار

در شرایطی که بازار ماشین با رکود روبه‌رو هست، کم کردن عرضه خودروسازان باعث زیاد کردن قیمت بعضی خودروها در بازار شده است هست. این در حالی است که زیاد کردن عرضه م

افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه‌ها ، سیاه‌بازی خودروسازان در بازار

سیاه بازی خودروسازان در بازار/افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه ها

عبارات مهم : بازار

در شرایطی که بازار ماشین با رکود روبه رو هست، کم کردن عرضه خودروسازان باعث زیاد کردن قیمت بعضی خودروها در بازار شده است هست. این در حالی است که زیاد کردن عرضه ماشین کم کردن یک تا ۲ میلیون تومانی قیمت ها را در بازار به همراه خواهد داشت.

به گزارش فارس، در حال حاضر بازار ماشین نیز مانند بسیاری از بازارهای اقتصادی کشور با رکود روبه رو است و در این شرایط، خودروسازان جهت حفظ قیمت ها در بازار، عرضه بعضی محصولات خود را همچنان محدود کرده اند.

افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه‌ها ، سیاه‌بازی خودروسازان در بازار

بر این اساس، سمند LX به علت کم کردن عرضه از سوی کارخانه، با زیاد کردن 300 هزار تومانی قیمت در بازار نسبت به هفته گذشته روبه رو شده است و در حال حاضر به قیمت 32 میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش می شود.

همچنین قیمت پژو 405 مدل SLX با رشد 500 هزار تومانی در بازار به 32.5 میلیون تومان رسیده هست. در عین حال، قیمت پژو 405 مدل GLX تقریباً عوض کردن نکرده در بازار 29 میلیون و 600 هزار تومان باقی مانده است.

در شرایطی که بازار ماشین با رکود روبه‌رو هست، کم کردن عرضه خودروسازان باعث زیاد کردن قیمت بعضی خودروها در بازار شده است هست. این در حالی است که زیاد کردن عرضه م

در مورد بازار پژو پارس نیز باید به عرضه این ماشین با قیمت 36 میلیون و 700 هزار تومان در بازار اشاره کنیم که 200 هزار تومان بالاتر از قیمت کارخانه است.

در مقابل، تندر 90 دنده اتوماتیک تولید کشور عزیزمان ایران ماشین کم کردن قیمت 300 هزار تومانی را در بازار تجربه کرده و هم اکنون 47 میلیون و 700 هزار تومان به مشتریان عرضه می شود. در مورد تندر 90 مدل E2 کشور عزیزمان ایران ماشین نیز باید به کم کردن عرضه این ماشین از سوی کارخانه اشاره کنیم که باعث شد قیمت آن در بازار به 41 میلیون و 100 هزار تومان برسد. قیمت کارخانه ای این ماشین 38 میلیون و 600 هزار تومان هست.

در مورد پژو 206 ظاهر 2 نیز باید به کم کردن 500 هزار تومانی قیمت این ماشین در بازار طی روزهای اخیر اشاره کنیم که هم اکنون 32 میلیون و 800 هزار تومان در بازار معامله می شود. قیمت پژو 206 ظاهر 5 نیز با کم کردن 200 هزار تومانی در بازار به 38 میلیون تومان رسیده هست.

افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه‌ها ، سیاه‌بازی خودروسازان در بازار

در مورد پژو 206 صندوق دار مدل V8 نیز باید به کم کردن 300 هزار تومانی قیمت این ماشین در بازار اشاره کنیم که هم اکنون به 38 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است.

قیمت پژو 207 نیز با افت یک میلیون و 100 هزار تومانی به 42 میلیون و 900 هزار تومان در بازار رسیده است.

در شرایطی که بازار ماشین با رکود روبه‌رو هست، کم کردن عرضه خودروسازان باعث زیاد کردن قیمت بعضی خودروها در بازار شده است هست. این در حالی است که زیاد کردن عرضه م

* حباب 5 میلیونی قیمت ویتارا

سوزوکی ویتارا کلاس 10 یکی دیگر از محصولات کشور عزیزمان ایران ماشین است که به گفته فعالان بازار ماشین قیمت کارخانه ای آن با حباب روبه رو است و همین مسئله باعث شده است تا قیمت این ماشین در بازار 5 میلیون تومان پایین تر از قیمت کارخانه باشد. در حال حاضر این ماشین با قیمت 141 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود. مشتریان مهم این خودرو، شرکت های دولتی هستند که طبق قانون نباید ماشین خارجی بخرند و مجبورند از شرکت های داخلی خرید کنند.

در مورد دنا نیز باید به کم کردن 500 هزار تومانی قیمت این ماشین در بازار طی روزهای اخیر اشاره کنیم که هم اکنون 43 میلیون و 700 هزار تومان عرضه می شود.

افزایش قیمت خودروها در پی کم کردن عرضه کارخانه‌ها ، سیاه‌بازی خودروسازان در بازار

قیمت رانا نیز در بازار 34 میلیون و 900 هزار تومان است که 400 هزار تومان بالاتر از قیمت کارخانه است.

* سیاه بازی سایپا در بازار

در بررسی محصولات سایپا نیز باید به توقف عرضه بعضی خودروها از سوی کارخانه اشاره کنیم که باعث شده است قیمت محصولات این شرکت تقریباً در بازار ثابت باشد و کم کردن نیابد.

بر این اساس، قیمت سایپا 131 مدل SE در بازار 21 میلیون و 100 هزار تومان، سایپا 11 مدل SE در بازار 22 میلیون تومان و تیبا SX در بازار 25.5 میلیون تومان هست. قیمت تیبا هاچ بک نیز 27 میلیون و 700 هزار تومان و ساینا 28 میلیون و 200 هزار تومان در بازار هست.

در مورد سراتو تازه نیز باید به عرضه این ماشین زیر قیمت کارخانه در بازار اشاره کنیم، به طوری که قیمت کارخانه ای سراتو تازه 99 میلیون تومان است ولی در بازار 98.5 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

در بررسی بازار ساندرو محصول پارس ماشین هم باید به بازار سیاهی که بر روی این ماشین شکل گرفته، اشاره کنیم. در حال حاضر قیمت ساندرو سفید رنگ در بازار 53 میلیون و 700 هزار تومان است در حالی که قیمت این ماشین در بازار طی روزهای اخیر حدود 52 میلیون و 900 هزار تومان بود. ساندرو با رنگ مشکی نیز در بازار 55 میلیون تومان معامله می شود و این در حالی است که قیمت این ماشین در روزهای گذشته 53 میلیون و 700 هزار تومان بوده است.

به گفته سعید مؤتمنی مدیر اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل، شرکت سایپا از بازار سیاهی که در مورد ساندرو شکل گرفته سود می برد و با عرضه کم این خودرو، زمینه زیاد کردن قیمت آن را در بازار فراهم کرده است.

در مورد ساندرو استپ وی نیز باید به قیمت 62.5 میلیون تومانی رنگ سفید این ماشین و قیمت 64 میلیون تومانی رنگ مشکی آن در بازار اشاره کنیم. این قیمت ها به علت کم کردن عرضه شکل گرفته و پیش از این، قیمت استپ وی در بازار 61 میلیون و 800 هزار تومان بوده هست.

قیمت تندر 90 مدل E2 پارس ماشین نیز در بازار 62 میلیون و 700 هزار تومان و پارس تندر 44 میلیون تومان است.

* قیمت خارجی ها، بدون تغییر

در مورد بازار خودروهای خارجی نیز باید گفت که عوض کردن چندانی اتفاق نیفتاده است و در حال حاضر توسان 86 میلیون تومان، سراتو وارداتی 139 میلیون تومان، اپتیما 202 میلیون تومان و تویوتا NX300 با قیمت 340 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شوند.

افزایش قیمت بعضی خودروهای داخلی در شرایط رکود بازار در حالی اتفاق افتاده که به گفته مؤتمنی، مدیر اتحادیه نمایشگاه داران در صورتی که خودروسازان عرضه محصولاتشان را زیاد کردن دهند، شاهد کم کردن یک تا 2 میلیون تومانی خودروهای داخلی در بازار خواهیم بود.

وی اعتقاد است هم اکنون تنظیم بازار ماشین به وسیله شرکت های خودروساز صورت می گیرد.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | میلیون | میلیونی | کارخانه | خودروسازان | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs